Ufukta beliren kara bulutlar ya da gelecek kaygısı

Dün toplantımız olduğu için işe gittim. On beş kişiden oluşan bir ekiple çalışıyorum. Ekip üyelerinin yaşları 19’la 46 arasında değişiyor. Bazısı daha üniversite öğrencisi, bazısı meslek yaşamında yılları devirmiş olan on beş kişi… Üstelik hepsi farklı farklı ilgi alanları olan insanlar…

Bir iş yerinde bu kadar kalabalık bir grup oldu muydu, mutlaka bir yerden bir şeyler patlak verir ve herkes birbirine girer, değil mi? Sonra kırgınlıklar, kutuplaşmalar da olur; o ekibin tadı kalmaz. Ne derler bilirsiniz, “Nerede çokluk, orada b.kluk.”

Ne mutlu bana ki, muhteşem bir ekibin üyesiyim. Bugüne kadar yaptığımız işi hep severek, eğlenerek, şakalaşarak, uyum içinde yaptık. Herkes kendi yaratıcılığını koydu ortaya. Birinin yetişemediği yerde bir diğeri ona yardım etti. Beyin fırtınası deseniz neredeyse uzaya savrulacak kadar güçlü… Ve dün ne oldu? Bir takım insanlar bizim bu güzel ekibimizi dağıtmaya karar verdiler. Yaptığımız program hiçbir gerekçe gösterilmeksizin bitirilecekmiş. Dünkü toplantıda şimdiye kadar kahkahalarla geçen toplantılarımızdan eser yoktu. Herkes beş karış surat içindeydi. Yine de yapacağımızı yaptık ve fikir ürettik, yeni ne yapabiliriz diye…

Bugün hiç tadım yok. Bütün gün bilgisayarın önünde durdum ve hiçbir şey yapamadım. Dikkatim dağınık. İçim karanlık. Neşem yok. Gelecek önümde kocaman, kapkara bir bulut gibi duruyor. İki aydır ödenmeyen maaşlar da cabası. Hayalini kurduğum veya planladım her şeyi askıya aldım zihnimde. Neyle yapacağım? Nasıl yapacağım? Kendimi ortada bırakılmış ve yapayalnız hissediyorum. Çok büyük hayal kırıklığı yaşıyorum.

Bu ruh halinden de bir an önce kurtulmam gerektiğini biliyorum. Yapmayı planladığım o kadar çok şey var ki… Hemen pes edersem hiçbir şeye sıra gelmeyeceğini ve surat astığımla kalacağımı biliyorum. Toparlanmam gerek. Kendimi bugünlük izinli sayıyorum. Yarın yeniden işbaşı!

5 thoughts on “Ufukta beliren kara bulutlar ya da gelecek kaygısı

 1. cnmmmm ya şirket ortamındaki gerginlik acayip eve de hayatımıza da yansıyor gerçekten 🙁 acill düzelir inş

  kar tanelerine bayıldımmmmmmmmmm bu arada 😉

  • İş düzelir mi bilmiyorum da ben düzeldim bile.
   Kar taneleri wordpress’in kıyağı oldu. Güzeller değil mi? 🙂

 2. hazırlıksız, sabret…moralini bozma. maaşların ödenmemesi kısmı kötü gerçi ama ayrıntısını bilmediğim için genel geçer şeyler söylemek zorundayım. o da umarım herşey düzelir.

 3. Moralim iyi… hani böyle durumlar da olur ya, itici güç oldu. Ertelediğim projelerime el attım yeniden.
  Zor durum yaratıcılığımı körükledi kısacası. Umarım meyveleri iyi olur 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *