Her şey çok güzel olacak!

Bugün eskiden birlikte çalıştığım iş arkadaşlarımdan biri aradı. Hayat tekrarlardan ibaretmiş. Yeni bir kültür-sanat programı yapılacakmış. Akıllarına hemen ben gelmişim. Ne durumdaymışım?

Nasıl olacak? İşsizim. Bedbahtım ve her tür teklife açığım. Adımı hemen listeye eklediler. Çocuk programlarından sonra yine kültür-sanat akıllara zarar olabilir; ama uzun zaman birlikte çalıştığım insanlarla yeniden bir araya gelmek kan tazeleyecek. Şu halime bak, günlük, sanki ismim onaylanmış da işe başlamışım gibi konuşuyorum. Olsun, bir şeyi kırk kere söylersen olurmuş felsefesinden yanayım.

Güzel kararlar...

Seramiklerimi konsinye bırakabileceğim bir yer bulduğumu sanmıştım. Birbirimiz karşılıklı yanlış anlamışız. Bu hezimet sayesinde yeni bir karar daha aldım. Eşeklik etmeyi bir kenara bırakıp, atölye dışında da iş üretip internet üzerinden satış yapmaya karar verdim. Bir arkadaşım ve arkadaşları kuklalarını satıyorlar o şekilde. Neden olmasın? Madem gelecekte elimin çamuruyla para kazanmayı hayal ediyorum… Ticaret kim, ben kim? Ama olsun, bir ucundan atılmak lazım, değil mi ama? Önemli olan karar vermek…

Çocuk kitapları sitemiz Bir Dolap Kitap çok uzun zamandır hayalini kurduğumuz bir şeydi. “Zaten günlük hayatta yapıyoruz, niye paylaşmayalım?” dedik, başladık. Bu kadar ilgi göreceğiniz düşünmemiştik. Bir şey yapıyoruz ve birileri beğeniyor. Yazdıklarımız birilerinin işine yarıyor. Bir şeyleri paylaşmak çok keyifli bir his. Oh, güzel bir karar daha!

Homurdanmayı, mızıklanmayı kesip, güzel kararlar alınca güzel karşılıklar da geliyor. Her şey çok güzel olacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *