Zaman akar, akar, akar…

O kadar çok yazı yazıyorum ki, günlüğüme yazamıyorum. Bahane olabilir mi? Olamaz. Ama durumum aynen bu.

Çünkü sabah işe gidiyorum. Orada bütün gün YAZIYORUM. Sonra eve geliyorum. Kendi yazmak istediğim onlarca yazıyı, düşünceyi, fikri YAZAMIYORUM.

Sabah işe gidiyorum; benimle hiçbir ilgisi olmayan şeylerin haberini yazıyorum. Sonra eve geliyorum ve beynimin içinde kımıl kımıl dolanan sözcükleri yazacak gücüm kalmıyor.

Başka metinler enerjimi emiyor; kendi yazılarıma enerji kalmıyor.

Yaptığım en ufak hata için eleştiriliyorum; kendi hatalarımı yazmaya bile vaktim yok.

Hafta sonu? Hafta sonlarım Bir Dolap Kitap’a tahsis edilmişti; ama “başka metinler” (üvey metinler) onlara da saldırıyor.

Çok yoruldum galiba…

***

Peki ne oldu?

Elif bir ayını devirdi; 40’ı çıkarma yolunda ilerliyor. Gülücükler ve reflü sancıları arasında sürekli meme başında…

Seramiklerimin hepsi pişti; sırlandı. Ama “Ölü Gelin Balığı”m benimle inatlaşmaya devam ediyor.

Yıldıray’la uzun zaman sonra, geçen cumartesi alem yaptık. Önce bisiklete binmece, sonra sahilde deliler gibi matkot oynamaca (adını oyunu oynadıktan sonra öğrendim, internet sağ olsun), sonra eve şarap, peynir ve balıklarla dönmece… İlk kadehten sonra mayıştık. İçki içmeyi unutmuşuz.

Ablam yine harika fikirler verdi bana.

Taşınsak mı diye düşünüyoruz. Göçebe ruhumuz kamaşıyor.

Deniz kocaman oğlan oldu; göbeği de eritti. Minicik Elif yeğenin yanında kocaman Deniz yeğeni görünce kalbimin içi ışıyor. Kocaman Deniz’in minicik Deniz’ken ne tatlı bir bebiş olduğunu hatırlıyorum.

Zaman akıyor. Her şeye rağmen güzelliklerle akıyor…

3 thoughts on “Zaman akar, akar, akar…

  1. Çok kolay gelsin! Zaman hızla akıyor gerçekten de… Umarım yazılarını yazmaya daha çok vakit bulursun ilerde. Biz zevkle okuyoruz çünkü :)))
    Sevgiler, Evren.

    • Evren yazı yazmak için deliriyorum. Gündüz aklımdan milyon tane şey geçiyor. O an yazamadıktan sonra neye yarar? Eve geldiğimde dut pestili gibi oluyorum. 🙂

  2. Bana da oyle oluyor. Bazen basliyorum kafamda yazmaya, sansliysam yanimda not defterim oluyor, oraya karaliyorum ama gel gor ki cogu zaman bu musveddeleri bloga tasimak icin vakit bulamiyorum, buldugum zaman da gundem degismis oluyor. Boyle onlarca yazi oldu 🙂
    Kolay gelsin tekrardan.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *