Hebayım

Hebayım heba,
Ne halt edeceğimi bilemez durumdayım, çekiyorum cefa.
Millet benden İFRİT ister,
Televiziya benden metin ister,
Bense adeta çekiyorum ceza.
Keşke olsa tek derdim seramik,
Yapsam oyuncak abidik gubidik,
Desen çizsem, dikiş diksem,
Belki yaparım hepsini,
Loto zengini olunca.
.


Ya işte böyle… Daha ne diyeyim ki? Süper gizli seramik projemin oksitlenip, sırlanıp fırına girmesi kaldı. Prototipin sunulmasına az kaldı yani.

NaNoWriMo’da 6 bin küsur sözcükteyim. Gündüz iş yerinde emilen metin gücüm, gece evde püskürmüyor ne yazık ki. Zor oluyor; ama olacak.

Atölyedeki ilk sınav projemi tamamladım. Örtmen bizden kuş evleri yapmamızı istemişti. Bitti; rötuşları kaldı. İlk fırsatta fotoğraflarını ekleyeceğim.

Ortalık İfrit kaynıyor. Ablam benden İfrit istiyor. Bu hafta üç beş İfrit olurum.

Şimdilik budur.

Hörmetler.

6 thoughts on “Hebayım

  1. Ünlü şair, devlet adamı ve vantrilog Ramazan Er’in The International Who’s Who of Thracian Quotes adlı kaynağa geçmiş bir sözünü aktarmalıyım burada:

    “İfrit olacak şey bulamamışsan eğer, sen hiç yaşamamışsın demektir. Koy öfkeni gitsin can, sal çayırlara bazı bazı. Kırparım gözüm güneşe karşı ve olurum ifrit. Özgürce.”

    • Ho ho hooo! Sandalyeden düşüyordum 🙂 “The International Who’s Who of Thracian Quotes” yihooo! Ayrıca o son ettiğin laflar ne öyle? özgürce falan? İsmi lazım değil, kesekağıtlarıyla büyümüş bilge bir zatın ettiği laflara benziyor. Sen onun etkisinde fazla kalmışsın. Kalma yavrum. Yap Ayuyoğa’nı arın. 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *