Yepyeni “Moli ve Olaf”lar

Soranlar, merak edenler, “Ne oldu, hasta mı oldular, niye gözükmüyor?” diyenler… Merak etmeyin. Moli ve Olaf yepyeni pozlarıyla karşınızda…

Sizi ilk resimlerle tanıştırmamın üzerinden tam bir ay geçmiş. Ben o arada on yeni resim daha yaptım. Tembellik ettim aslında. Daha fazla yapabilirdim; ama fazlaca oyalandım. Yine de boş durmadım. Bir yandan seramik çamuruyla mücadele halindeyim. Atölyede yeni ve zorlu bir teknikle haşır neşirdik son haftalarda. Öğretmenimiz bunun resimdeki temel sanat eğitimin üç boyutlu versiyonu olduğunu söyledi. Onu bilemem de ben temellerimden sarsıldım resmen! Geçen hafta bitti neyse ki. Öyle sıkılmışım ki, resmini çekmeyi unutmuşum. İlk fırsatta paylaşırım. “Temel sarsma eğitimi” sırasında kendime geleyim diye aşağıda gördüğünüz Cincüce evlerini yaptım. Geçen sene Elif’e yaptığım evden beridir başka başka evler daha yapmak istiyordum. İşte bunlar çıktı. Şimdi pişmeyi bekliyorlar.

Bir yandan hayallerimin projesi ile ilgili çalışıp duruyorum. İnternette baytları sıçrata sıçrata sörf ediyorum. Çok uğraşmalı ve çok öğrenmemi gerektiren bir iş. Hâlâ yapmak yerine hayal kurma safhasındayım ama yol yakındır. Yapmadığım bir marangozluk kalmıştı, yakında ona da bulaşacağım, duyurulur.

Gelelim Moli ve Olaf’larıma… Az önce bittiler. Taze taze siteye koyayım dedim. Hal böyle olunca, elbette çerçevesizler. Bu da işime geldi aslında. Çerçeveli resimleri küçücük fıçıcık çalışma odamda nereye koyacağımı şaşırıyorum. Saklaması zor oluyordu. Resimler tarayıcının çiğ beyaz ışığında gerçek renkleriyle çıkmadılar maalesef. Ama bu gördüklerinizden daha iyiler, emin olabilirsiniz.

Aralarından beğendikleriniz olursa, bana cincucebobinhizmetleri@gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz. Resimlerin tümünü topluca görmek isterseniz Cincüce Bobin Hizmetleri’nin Facebook sayfasını ziyaret edebilirsiniz.


MO - 022 / SATILDI!!!

MO - 023

MO - 024

MO - 025

MO - 026

MO - 027

MO - 028 / SATILDI!!!

MO - 029

MO - 030 / SATILDI!!!

MO - 031 / SATILDI!

2 thoughts on “Yepyeni “Moli ve Olaf”lar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *