İfrit oluyorum No:19

Zorla güzellik olmaz ifriti

Koca suratlı kadınların kaşlarını üç tel kalana kadar yolmalarına İFRİT OLUYORUM! Görünce irkiliyorum, ne yapayım elimde değil. Ben küçücük suratıma Tom Selleck kaşı ektirsem, sizin içiniz kalkmaz mı?

Bir de kaşlarının bir kısmını tümden yolup, yolunan satıha sabit kaş boyatanlar (bu da ne demekse) var. Bir tür dövme gibi yani… Onlara da İFRİT OLUYORUM. Yarın öbür gün o abidik gubidik kaştan sıkılsalar, kurtuluşları yok. Kendi düşen ağlamaz.

Alabildiğine esmer insanların saçlarını o iğrenç sarıya boyamalarına İFRİT OLUYORUM. O alabildiğine esmer saçların o iğrenç sarının altından inatla yarıya kadar uzamasına da İFRİT OLUYORUM.

Bir de esmer insanların renkli lens takmasına İFRİT OLUYORUM. Birinin onlara bu şekilde güzelleşmediklerini, tersine, en korkunç kabuslardan fırlamış kemik cadılarına benzediklerini söylemesi gerek. (“Kemik cadısı” kavramı için bkz. Wardstone Günlükleri).

2 thoughts on “İfrit oluyorum No:19

  1. bir de o kaşları boyayanların botox yaptırdıklarını düşünseneee o daha bi korkunç oluyor.
    anaammm dur şimdi bi anda resmettim beynimde de çocuk bile kıvrandı içimde!!!!

  2. :))))) Tom Selleck kaşları isteriz Banu 😀

    “Dış”ınla ne çok uğraşırsan “iç”inle o kadar az uğraşırsın diyebilir miyiz? Deriz herhalde 🙂 Bir de bu kadar uğraşma sonucu ortaya bir “güzellik” çıkmıyor ya, gerçekten ifrit olunası bir durum 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *