Yurdum polisinin görev aşkı

Bu ülke öyle bir ülke ki, kurallara harfiyen uyarız. Sistemi asla aksatmaz, her eşyi gereği neyse ona göre yaparız. Bayılıyorum, bayılıyorum!

Efen’im şöyle ki, dün bütün gün 23 Nisan çocuklarıyla eğlendiğim için, dünkü gazeteyi ancak bugün okuyabildim. Dün Yıldıray’ın gazete okurken neden kıkırdadığını da şimdi anladım. Bu, yurdum polisinin trafik kurallarını ne büyük titizlik ve duyarlılıkla uyguladığının haberidir ve tam metni şudur:

Trafik polisi çevirdiği ölüye 1160 lira ceza kesti

Büyükçekmece Tüyap rampasında geçtiğimiz pazar günü saat 10.00 sıralarında rutin trafik uygulamasını yapan trafik polisleri bir otomobili incelemeye aldı. Uygulamaya girdiği sırada da emniyet kemeri takılı olmayan sürücü Satı Çelik’e ceza kesmek isteyen polis Çelik’in ehliyetini incelediğinde traji komik olaylar yaşandı. Trafik polisi Çelik’in 1995 yılında Çorum’da öldüğünü ehliyetinin bu tarihten itibaren iptal edildiğini söyleyince Çelik neye uğradığını şaşırdı. Satı Çelik, polis memuruna uzunca bir süre işin içinde yanlışlık olduğunu anlatmaya çalıştı. Ancak Silivri İlçe tarfik müdürlüğüne bağlı trafik ekipleri Satı Çelik’e “ölüyüm diye emniyet kemeri takmaya gerek duymuyorsun ancak mefta kardeşim ölü de olsan ehliyetsiz araba kullanmamalısın” diyerek iki maddeden toplamda 1160 TL para cezası kesti. Çelik’in ehliyetine el koyan polisler “yaşadığını kanıtla gel ehliyetini al. ehliyetsiz araç kullanma cezanı iptal ederiz dedi.”

Alın, Cincüce uyduruyor demeyin diye adresini de vereyim: 23.04.2012 tarihli Vatan gazetesinin elbette ki 3. sayfa haberi burada.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *