Ne çok olmuş.

Yazmayalı. Buraya oturmayalı. İki çift laf etmeyeli.

Oysa zaman sular seller gibi geçiyor. her gün yeni bir şey oluyor. Normal gittiğini varsaydığın hayat, kendi kendine kararlar alıp seni bambaşka bir yola sürüyor.

hastane işlerimiz bitti çok şükür. Testti, filmdi, tıbbi müdahaleydi, deneydi, kobaydı, derken….bitti. Sonunda kendi doktorumun dediklerinden de ikna olmayınca çareyi başka doktorların görüşlerini almakta bulduk. Ben son görüştüğümüz doktorun dediklerini esas almaya karar verdim.

Sonuç olarak bu batı tıbbı denen illetin özeti şu: Asla kesin bir şey yoktur. Adamlar müneccim misali açıp filmlere bakıp bir şeyler diyorşar, yorumlar yapıyorlar. Kaşlar çatık, elin biri çenede, uzun uzun düşünüyorlar. Sonuçta “Kardeşim turp gibisin!” diyen de çıkmıyor. Hep şüphe, hep şüphe. Hep de olumsuz. Onlar yüzünden benim de içim şişti valla. Neyse, sonunda halloldu, bitti.

Bu arada böbrekciğim, canım benim, ah küçük yaramaz, sen kalk, belim sağ yanında duracağına, aşağılara yuvarlan, gir leğen kemiğinin içine yerleş! Bunca yıl onu orada el bebek gül bebek-ya da bu durumda el böbrek gül böbrek- besleyip büyütmüşüm. Yavrum, hiç sesi de çıkmadı bugüne kadar. Varsın orada devam etsin. Bir yaramazlık yaparsa ben onun icabına bakarım ama, şimdiden haberi olsun. Rahmim desen o da kendi âleminde ezik yıllar geçirmiş, yine de gıkı çıkmamış. Şimdi o da kendine gelip toparlansın artık. Benden söylemesi…

(Tüm bu süreçte yanımda olan, arayan, soran, moral veren, güzel dilekler yollayan herkese bir daha teşekkürler. )

Şaka bir yana, üç ayda yaşadığım kötü şeyler aslında hiçbir şeymiş. Çok yakın bir arkadaşımdan aldığım çok acı bir haber karşısında kendimden utandım. Ben ne yaşamışım ki? Bazı şeyler bize o an dünyanın en kötü durumuymuş gibi geliyor. Oysa öyle şeyler yaşanıyor ki, telafisi yok. İnsanın diyecek sözü bile kalmıyor. Arkadaşımı dinledim. Kuru kuru sabır diledim. Daha onu derken bile anlamsız bir şey dediğimi bile bile üstelik. Bazen ne desek boş kalıyor…

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *