Olduğun yerde dur!

Yer cücesi elma yanak sahilde

Taşınsak mı, taşınıyoruz, taşınmayalım mı?” derken, sonunda “Otur oturduğun yerde!” diyerek noktayı koyduk. O saatten sonra da totomuzu kaldırıp da bir işin ucundan tutamadık, o da ayrı.

Öncelikle yer cücesi, elma yanaklı Elif geldi bir hafta bizde kaldı. Bizde bir işin ucundan tutacak hal kalmadı. Arada Yıldıray’ın bir iş yetiştirmesi gerekti; şimdi başka bir son teslim tarihi gelen işi yetiştirme derdine düştük.  Sonra başka başka meseleler devreye girdi. İşte tam da bu yüzden artık gün harekete geçme günüdür!

İşe kütüphanelerden başladık. Bir düzenleme tasviye işine giriştik, içinden nasıl çıkarız bilemiyorum. Uzun zamandır verilmek üzere beklettiğimiz elektronik atıkları Kadıköy Belediyesi’nin e-atık merkezine teslim ettik. Bunun için 0216 567 06 04 numaralı telefona isminizi ve adresinizi bildirmeniz yeterli. Sonra sizi arayıp uygun güne randevu veriyorlar ve atıkları gelip alıyorlar.

Koca bir yığın e-atık

Şimdi döne döne tasarruflu ampulleri toplayan bir yer var mı diye aranıyorum. TeknoSa mağazaları alıyormuş; ama arayıp teyit etmek lazım. (Aklınızda bulunsun: Tasarruflu ampullerin içinde cıva  olduğu için, doğrudan çöpe atılması ciddi zararlara neden oluyor. Aman dikkat!)

Bir takım eşyaları elden çıkarıcaz. Önerisi olan varsa söylesin. Mesela ofis tipi mini buzdolabı var bir tane. Kocaman bir çalışma masası var. İlgilenen varsa, bağlantıya geçebilir.

Yemek masası, sandalyeler ve sehpaları bir güzel kazıyıp boyamayı planlıyorum. bakalım nasıl olacak?

Bunca faliyet bize az gelir, diyerekten evi boyamayı da planlıyorum. “Sen aklını peynir ekmekle mi yedin?” diyenler yardıma gelebilirler. 🙂

Bu arada oturup deli gibi origami yapmam lazım. Ama bunun için önce çalışma odamı kundaklamalıyım ki yer açılsın. Atölyeden getirdiğim tazecik, yumuşacık çamur da durduğu yerden aklımı gıdıklıyor, “Haydi benle birkaç baykuş daha yap!” diye kıvranıyor. Nerede yapayım anacım?

Ayrıca yazmayı çok özlemişim. Şuraya iki satır yazmak bile pek güzel geldi. kağıt kalemle de yazıyorum bi şeyler de siz göremiyorsunuz, heh heh. Burada çok yakında yeni bir kategori altında yeni bir yazı dizisine başlayabilirim, ona göre!

One thought on “Olduğun yerde dur!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *