İfrit Oluyorum No:23

Giyim konusunda hayli takıntılarım var. Özellikle kokoş insanlara, modadan gözü kararanlara ve gebel olarak giyim kuşam meraklısı kadınlara bolca, hatta gerekirse her gün düzenli olarak ifrit olabilirim. Kendimi tutuyorum. Kokoşlar üzerine ayrı bir ifrit sözü verip, bugünlük mini giyim ifriti yazıp gazımı alayım.

Siz hiç denk geldiniz mi? Hani bazı anneler vardır, kızlarıyla aynı şeyleri giyerler. Bize bayram gezmesine gelmişti vaktiyle öyle bir ana-kız. Anne kokoş bir etek bluz giymiş, kızına da aynısının miniğini diktirip giydirmişti. İğğğğğk!  İşte öyle bir örnek giyinen, biri büyük, diğeri büyümüş de küçülmüş kokoş analı kızlılara İFRİT OLUYORUM!

Kızlarına ille ve ille ve ille pembe giydiren analara ve gözleri pembeden başka renk görmeyen, hatta kızların sadece pembe giymesi gerektiğine inanan geleceğin rüküşü kız çocuklarına İFRİT OLUYORUM! (Ne yazık ki benim yeğenim bile daha şimdiden pembekolik olmuş durumda. Üstelik daha 2,5 yaşında bile değil.)

İkiz çocuklarına aynı giysileri giydiren ebeveynlere İFRİT OLUYORUM! Kişiliksiz geliyor bana bu. Tabii çocuklar öyle istiyorsa o ayrı…

Daha beteri, bir örnek giyinen sevgililere İFRİT OLUYORUM! “Caaaa-nııım! Bugün gri eşofmanlarımızı ve beyaz ayakkabılarımızı giyelim miii?” Bunları sahilde spor yaparken, ikiz ikiz  görmek mümkün.

 

 

13 thoughts on “İfrit Oluyorum No:23

 1. aynennnnn…kesinlikle katılıyorum.bu kızıyla bir örnek giyinmeye çalışan anneleri kesinlikle anlamıyorum, bu kızların 15 yaşında anneleriyle nasıl didişeceklerini çok merak ediyorum ayrıca.yani hatta çok salakça buluyorum.

  bir de kızlarına bir takım oyuncaklarla aynı kıyafetleri giydirenler var.onlar da genelde bu yukarıda bahsedilen anneler zaten. yani, benim de var bir kızım, ona rağmen anlamıyorum.

  sevgilisiyle aynı conversi ya da adidas eşofmanı giymek (genelde şu yeşil olanından) sanırım 83 ve sonrası doğanlardan çıkıyor.onu da anlamıyorum.o da salakça.

  amma çok salak dedim ….:)

 2. :(((((( asla asla ve asla size katılmıyorum……. Ben eşimle aynı giyinmeyi çok seviyorum kızım olursa onlada aynı giyinicem oğlum olursa onuda babasıyla aynı giydiricem ne var bunda çok hoş oluyor ayrıca bu herkesin kendi zevkidir böyle düşünmeyenler çok salak diyormuyum ben yada benim gibi düşünenler sizi takip edipte tersini düşünleri kırdığınızı düşünmüyorsunuz sanırım yada coraline sen öyle düşünüyorsun diye başkaları sana salak dese hoşuna gidermi merak ediyorum siz istemiyorsunuz ama belki kızınız oğlunuz ilerde öyle olmak isticek şimdiden belki geleceğin salaklarını yetiştiriyorsunuzdur………..

  • Katılmama özgürlüğünüz var elbette. Ben de bu “kişisel” blogda kendi gözüme takılan, katılmadığım durumları değim yerindeyse ti’ye alıyorum. Burası hatır gönül işleriyle yürüyen bir ortam değil, bir insanın kişisel düşüncelerini zaman zaman kaydettiği bir alan. Dolayısıyla kırılıp gücenmelerin olacağını sanmıyorum. En azından ben başka bir blogda aklıma yatmayan bir şey okuduğumda alınganlık etmiyorum. Bin türlü insan, bin türlü de yaklaşım, düşünce, tercih vs. var. Bu çeşitliliğin hepimize yararı olduğunu düşünüyorum.
   Geleceğin salaklarını yetiştirip yetiştirmeme meselesine gelirsek, herkesin kendi tercihidir. Kızım ya da oğlum ileride öyle olursa da kendi görüşümü yine söylerim ve susarım. Dayatma yok.

   • Ne çeşitliliğe karşıyım ne düşüncerin söylenmesine ben sadece söyleyiş tarzınıza katılmıyorum eleştiriye hiçbir zaman karşı olmadım aksine insanların gelişimine çok yararlı olduğunu düşünüyorum ama şunları seviyorum şunları sevmiyorum şunlar olsa daha iyi olmasa daha iyi demek var şunlar olunca salakça oluyor demek var kendi bloğunuz tabiki görüşlerinizi yazarsınız beğenen okur beğeneyen bakmaz hatır gönül işiyle olacak şey görüş değiştirmek değil zaten ama insanların düşüncelerinede önem vermek gerek diye düşünüyorum.

 3. cincuce öncelikle senden bu yoruma cevap vereceğim için özür dilerim…sonuçta adım geçiyor cevap vermezsem duramam yerimde.

  tuğba güngören, bana isteyen salak diyebilir çok da umurumda olmaz açıkçası zira ben kendimi böyle seviyorum.isterse hatta başka kötü şeyler de söyleyebilir, umurum olmaz.biz demeyeyim de “ben” diyeyim öyle okurun gönlünü hoşbeş tutmak için yazmıyorum.eger hoş tutulmak istiyorsan boyle bloglar da var onları ziyaret edebilirsin.kimse kimsenin gönlünü hoş tutmak zorunda da değil zira adı üstüne kişisel blog değil mi? İster takip edersin ister etmezsin, ister okursun ister okumazsın…okuyucuya göre yazmak fazla politik ama böyle bloglar da var tabii, onları okurken daha mutlu olursun sanıyorum. kızımız ya da oğlumuz da istediği şeye kendisi karar verecek zaten o yüzden çocuklar kendisi gibi giyinirler ben karışmam…bu konuyu da biraz daha fazla çocuk gelişimi kitabı okuyarak anlayabilirsin belki…

  • 🙂 yazdıklarına sadece gülüyorum ne kadar asabisin çok ezilen insanlar vardırya biri bşey diyince yine ezilmemek için hmen saldırıya geçerler :))) kendin diyosunya insanların ne dediği umurunda değil diye niye bu kadar kızıyorsun o zaman ben insanların gönlünü hoş tutan site arayışında değilim banunun yazılarını beğeniyorum yaptığı işi beğeniyorum takip ediyorum ve eleştiriye herkesin açık olduğunu düşünerek yorum yaptım saldırıya gerek yok çocuk gelişimi kitaplarından önce sanırım önce kişisel gelişimimizi tamamlamamız gekiyor değilmi önce biz gelişeceğiz ki çocuklarımızı geliştirebilim kızmana gerek yok :)))

   • yok kızmadım zaten niye kızayım…sanırım gülücük koymak gerekiyordu yazarken…(gülücük) saldırmadım da, adımı yazmışsınız yorumda cevap verdim sadece (gülücük)…hoşçakal (gülücük)

    • 🙂 ben gülmeyi sevdiğim için, insanların yüzüne gülseyerek bakıldığında buzlarn eridiğini düşündüğüm için gülerim senide kırdıysam özür dilerim. İnsan kaç yaşında olursa olsun içnde bir çocuk vardır benim içimdeki çocukta bazen şımarır ve banane yapıcam banane söylicem yazıcam tarzında hareketlerde bulunur ve böyle yanlış anlamalara sebep olur :))) ben çocuğum azcık anlayacağı zamana gelince alışverişinede kararlarınada giyeceğinede yiyeceğinede kendi karar versin isterim bugün bunu giymk istiyorum derse onu giyer hayır ben bunu seviyorum bunu giy demem ama içimdeki çocuk büyümediği için çocuğum daha küçükken kendi kararlarını kendi vremeyecek yaştaykn benle yahut babasıyla takım giydirmyide severim kararlrını verdiği zamanda o isterse yapar istemezse yapmaz ama eşimle isteyerek ikiz gibi giyiniriz aynı şeyi giymesekte renkleri uydurmayı severiz 🙂 saç modelimi yada rengini değiştiririm en yakın arkadaşlarımla buluşurum biri çok beğenir çok yakışmış der biri hiç beğenmez şimdi ben beğenmeyene kırılayım mı insanların kendilerine ait fikirlri dşünceleri olmazsa kopya hayat yaşıyorlar gelişmemişler demek zaten hepinizi seviyorum ve öpüyorum. Ama yinede bir daha yorum yapmamı istemezseniz sadece okur geçerim yorum yapmam :)))

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *