İfrit Oluyorum No:24

Alt tarafı evleniyorlar diye motorlu taşıtlarına binip kornaya basa basa sokak aralarında gezinen insanlara İFRİT OLUYORUM!

Haydi o ikisinin gözü karardı diyelim… Onların etrafına doluşup daha fazla motorlu taşıtla, daha fazla korna sesi çıkaran eş-dost-akraba tayfasına ne demeli? Onlara daha çok İFRİT OLUYORUM!

Pazar günü, sakin sakin sakin uzanmış, çayımı içip kitabımı okurken huzurmu kaçıran kornalı ayılara İFRİT OLUYORUM!

Evleniyorsanız evleniyorsunuz kardeşim! Başkalarını rahatsız etmeye ne hakkınız var? Bu ne görgüzüslük, ne saygısızlık, ne kendini bilmezliktir? Gıcıksınız. Üstelik size ifrit olmanın dışında, içimden çok fena küfrediyorum, haberiniz olsun.

Laf kornadan açılmışken, trafik içerisindeki her tür iletişim becerisini korna üzerinden halleden, ama karşılıklı iki çift laf etmeyi beceremeyen klaksongillere de İFRİT OLUYORUM!

Ayrıca bkz. 5 numaralı İFRİT.

4 thoughts on “İfrit Oluyorum No:24

  1. Banu’cum daha dün aynı dertten muzdarip olup bildiğim ne kadar küfür varsa onlar yanımdan dattiri dattiri geçerken yüksek sesle haykırdım, fakat öyle bir gürültü vardı ki hiçbiri duymadı.

  2. Aklına, kalemine yok yok klavyene sağlık 🙂 En sinirlendiğim olduğum konulardan biri de bu, eğer önümden geçiyorlarsa “görgüsüzler” diye bağırtıyorlar beni. Bir de sürü halindeki gidişlerini korumak uğruna diğer araçları abuk subuk sağlayıp sollamaları yok mu…

  3. Yeni yaşadım aynı şeyi. Hafta sonu büyük bir konvoy yolu kapatmış bekliyorlar ben de sandım ki trafik kazası var. Meğer düğün dernek hoppala zıppala eğlence yapıyorlarmıs evleniyorlar ya umurlarında değil diğer insanlar. 🙁

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *