İfrit Oluyorum No:25

Bugün bir aile gördüm. Pusetlerinde bir kız çocuğu… Çocuk taş çatlasa üç yaşındaydı. Belki o kadar bile yoktur. Ve tırnaklarında kırmızı oje sürülüydü. işte ben o ana babaya İFRİT OLUYORUM!

Bir keresinde de topuklu ayakkabı giymiş bir kız çocuğu görmüştüm. O da küçüktü. işte ona o ayakkabıyı alan kişiye de  İFRİT OLUYORUM!

ABD’de kız çocuklarının katıldığı güzellik yarışmaları oluyormuş. (Hani “Little Miss Sunshine” filmindeki küçük kızın katıldığı yarışmalardan.) Kızlara yapılan makyajları, topuzları, giydirilen elbiseleri bir görseniz… Yaşları da öyle ufak ki! Hatta bir kadın kızına estetik falan yaptırdıydı da haber olmuştu gazetelerde. İşte ben çocuklara tüm bunları yapıp ibişe çeviren o ebeveynlere okkalısından bir İFRİT OLUYORUM!

 

11 thoughts on “İfrit Oluyorum No:25

 1. Peki ya o minik gercekten kokossa, annesi babasi da buna ifrit olduklari halde, cocuk boyle mutlu olacagi ve onun kendisi gibi olmasini istedikleri icin izin veriyorlarsa…

  • Çocuk kendiliğinden olmaz öyle yav, olamaz yani, olmamalı 🙂 İlla biyerden görmüş biri öğretmiştir… Aman Allah evlerden ırak…

   • Bence de görüp öğreniyorlar.
    Duygucum, benim kastettiğim küçük çocuklar. Yaşları azıcık büyüyünce, zaten söz geçirmek mümkün değil. O noktada tercihlerine saygı göstermek lazım. Ama ta en başından da dayatılmamalı.

 2. Ben bugün kırmızı rujlu bir küçücük kız gördüm, kızım olmadığı için bilemiyorum tabii, sanırım anneler özellikle sürmüyordur, çocuk tutturunca uğraşmamak için sürerler, bana çok tuhaf geldi.

  • Off korkunçmuş.
   Çocuk tuttursa bile hayır.
   Hepimiz çocukken oyun olsun diye annelerimizin makyaj malzemelerini kurcalardık. Ama oyun için sürmek başka, kocaman kadınlar gibi süslenip sokağa çıkmak başka.

 3. anne oje sürüyorsa çoğunlukla her kız çocuğu 4 yaş itibariyle oje sürmek ister; anne sürmüyorsa da kreşte süren birinden görür ve ister, tecrübeyle sabittir 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *