Cincüce’nin resimlerini almak ister misiniz?

Evet, sonunda şeytanın bacağını kırmış olabilirim. Hiç değilse çelme takıp sendeletmişimdir. Son zamanlarda -uzun zamandır olmadığım kadar- kağıt kalemle, boyalarla haşır neşirim. Durmadan çizmeye çalışıyorum. Şimdi ben böyle deyince gün boyu masa başında harıl harıl çalışan bir inan gelmesin aklınıza sakın. Guçi ne zaman uyursa ben de o zaman çalışıyorum aslında. O da sadece gündüz. Guçi gündüz çok az uyuduğu için akşama pilim bitmiş oluyor. Geceleri çalışmayı başaramıyorum bir türlü. Yani anlayacağınız, çok az zamanda pek çok şey yapmaya çalışıyorum. Ama işin güzel yanı, bu kadarcığı bile beni iştahlandırmaya yetti. Resim yaptıkça daha fazla yapmak istiyorum. Kafamda sürekli yeni fikirler uçuşuyor. Defterim her an elimin altında; fikirler unutulmasın diye…

Gelelim neler çizdiğime…

Beni Instagram‘dan ya da Facebook sayfamdan izliyorsanız, son günlerde bol bol Moli ve Olaf’la meşgul olduğumu görmüşsünüzdür. Bu ikilinin seveni çok. Tanıdığım ve tanımadığım pek çok kişi benden onların resimlerini istiyordu zaten. Ben de başladım yapmaya. Geçenlerde “Silkelenme zamanı” deyip, “Haydi bakalım rastgele!” deyip biraz çıtlatmıştım ya hani.

Sonra Kedimiyo var. “Kediler Hep Dört Ayak Üstüne Mi Düşer?” adlı kitapta Moli ve Olaf’la tanışan, minik ve hayli meraklı kedimiz Kedimiyo da bu aralar bizim evde fazlaca dolanıp duruyor.

Ev demişken… Yıllardır çizdiğim evlerimi çizmekten hiç bıkmadım. Hatta bizim evin duvarlarında bile evler var. Bunlar son günlerde bir de isim aldı: “Dedikodulu Evler”. Her birinin içinde ayrı bir hikaye saklı. Bu ev resimlerinin yeni sahipleri, resmin yanında dedikodulu minik bir mektup da alacaklar. Benden söylemesi…

Satilik resimler

İstiyor musunuz?

Kedimiyo, Moli ve Olaf evinize gelsin, size her gün gülümsesin, sizi gülümsetsin istiyorsanız veyahut Dedikodulu Evler‘e bakıp bakıp içerde dönen dedikodulara kulak kabartmak istiyorsanız, cincucebobinhizmetleri@gmail.com adresinden benimle iletişime geçebilirsiniz.

(Bakmak, incelemek isterseniz yandaki sütundan resimlerin bulunduğu sayfalara ulaşabilirsiniz.)

Teknik özellikler:
Daler-Rowney suluboya kağıdı / 300 gr. / Soğuk baskı
Suluboya
Yaklaşık ebat: 23 x 15 cm.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *