El yapımı minyatür kitaplar

cincuce minyatur kitap 1Minyatür nesneleri çok severim. Kim sevmez ki! her şeyin küçüğü güzel denir ya, boşuna değil. Bebek ayakları, yavru kediler, bonsai ağaçlar… Benim durumumda ise minyatür kitaplar.

Ben zamanında durup dururken minyatür bir kitap yapmaya karar vermiştim. Oturdum, kağıtlarını kesip biçtim, resimledim, diktim, ciltledim. Ortaya “Günaydın!” adlı kitap çıktı.

Ben kitap “yapma” işini çok sevdim.  Bir Dolap Kitap okurlarından birine armağan etmek üzere bir kitap daha yaptım. Şanslı kişi Arda oldu ve Kedimiyo Arda’nın kitaplığındaki yerini aldı. (Kedimiyo kitabının yapıp aşamalarını görmek isterseniz burayı tıklayın.)

Ondan sonra kimi sağlık sorunlarıydı, hamilelikti, doğumdu derken, neredeyse iki sene geçti. Aklım minyatür kitaplarda. Aklımda ne fikirler var, ah ah… Lakin zaman yok. Baktım ki zaman hiç olmayacak, ucundan tekrar başlayayım dedim. Dün uzun zaman sonra ilk kitap tamamlandı.

Bu kez “Dedikodulu Evlerim sahnede. Bu kez ciltli kitap yerine akordeon kitap yaptım. Sonuç da fena olmadı. Fotoğraflar ve teknik bilgiler aşağıda. Bakalım beğenecek misiniz?

Size de bir tane yapmamı isterseniz ya da bilgi almak için benimle
cincucebobinhizmetleri@gmail.com adresinden bağlantıya geçebilirsiniz.

cincuce minyatur kitap yapim 1

cincuce minyatur kitap 1

cincuce minyatur kitap 2

cincuce minyatur kitap 3

cincuce minyatur kitap 4

cincuce minyatur kitap 5

Ebat: 6,5 cm x 5 cm
Açıldığı zaman resim büyüklüğü: 50 cm x 5 cm
300 gr. Cotman suluboya kağıdı
Suluboya ve çini mürekkebi
Resim özgündür ve tektir.

2 thoughts on “El yapımı minyatür kitaplar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *