Origami Günü şerefine

Bir süredir  tekrar origami yapmaya başladım. Şimdi bir baktım da blogda origamiyle ilgili pek bir şeye yer vermemişim. Genelde yaptıkça Instagram’a koyup paylaşıyordum yaptıklarımı. Kutular yapmıştım, geometrik şekiller ve origami yapan her kişinin yaptığı gibi turnalar… Tayga’nın “masal battaniyesi“ni dikerken kare kumaş parçalarından biriyle de dayanamayıp turna katlamıştımBu, Guçi’den önce yaptığım son paylaşım olmuş. Hatırlıyorum, ondan sonra, koca göbekle masada iki büklüm oturmak çok zor gelmeye başlamıştı. Sonra Guçi faktörü devreye girince biraz ara verdim. Çünkü kısa zaman aralıklarında kolayca katlayabileceğiniz gibi, bazı modeller dikkat ve konsantrasyon gerektiriyor. Bazen sakinleşmek için katlıyor insan ya da belli bir konuyu düşünebilmek için. Bir tür meditasyon gibi origami benim için. Özlemişim özetle…

Dolabımı karıştırdım, eski yaptıklarımı çıkardım ortaya. Bir sürü iş yapıp zulalamıştım. Unutmuştum neler yaptığımı;  gördükçe sevindim. Bazı katlamaları unutmuşum, tekrar edip hatırladım; yenilerini öğrendim. Bu arada yeni yeni ciciler sipariş ettim; gelince de çocuklar gibi sevindim.

Bir de taa Tayga’dan önce yapıp belki satışa sunarım diye düşündüğüm bazı projeler vardı; onlar gündeme geldi. Açılışı onlardan biriyle yapayım dedim. Hazır bugün de günlerden “Origami Günü” iken, hazır geçen hafta Belki bu hafta bir girişimde bulunurum,” demişken…

Fotoğraflar çok iyi değil; ama aşağıdaki çerçeveli origami elbiseleri beğeninize sunuyorum. İlgilenenler benimle cincucebobinhizmetleri@gmail.com adresinden bağlantı kurabilirler. Bu modeller dışında da modeller mevcut. Onları da ilerleyen günlerde paylaşacağım.

origami elbise_01

Kahverengi üzerine mavi çiçekli elbise
Malzeme: Orijinal Japon origami kâğıdı, kurdele, üç boyutlu yaldızlı çerçeve
Çerçeve dahildir. Çerçeve ebatı: 22,5×28 cm

origami elbise_02origami elbise_03

.
.
.

Kırmızı çiçekli elbise
Malzeme: Orijinal Japon origami kâğıdı, kurdele, dantel süsleme, üç boyutlu siyah çerçeve
Çerçeve dahildir. Çerçeve ebatı: 27×30 cm

 

One thought on “Origami Günü şerefine

  1. ah ne güzeller! kırmızı olana nasıl bayıldım bilemezsin! bugün origami günüymüş demek, yaşasın o/ origami günün de kutlu olsun, kağıt katlamalı meditasyonların hiç eksik olmasın. hatta eli yükseltiyorum; birlikte origami günleri yapalım pambık gibi insanlar olalım 🙂 ellerine sağlık!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *