Dekoratif origami süsler

origami sus 06

Hızımı alamıyorum sayın seyirciler. Bu origami böye bir şey işte. Bir başladınız mı, kumar gibi, biraz daha yapmak istiyorsunuz, biraz daha, biraz daha… Başlayıp da yarım bıraktığım bir model olunca, gün içinde kafamın içinde bir ses “Haydi bırak işi gücü, git yarım kalan origamini bitir,” diye beynimi kemirip duruyor.

Evde Guçi ile birlikte biraz zorlanıyorum açıkçası. Eskiden masa başına geçer, saatlerce uğraşabilirdim. Şimdi Tayga izin verdiği sürece katlıyorum. Arada gelip küçük ellerini işin işine karıştırıyor. O noktada mola vermek zorunda kalıyorum. Onsan sonra da o ses başlıyor yine: “Haydi git yarım kalan origamini bitir!”

Aşağıdaki modüler origami süsler de işte böyle aralıklarda yapılıp tamamlandı. Fotoğrafları bile Guçi’yi öğle uykusuna yatırdıktan sonra, koşa koşa dışarı çıkıp çektim. Yağmur bastıracak diye de ödüm koptu. Kazasız atlattım çok şükür.

İki boyutlu çelenk hariç, diğerleri önceden bildiğim modellerdi; ama uzun zamandır yapmadığım için biraz ısınma turu gibi oldu. Bundan sonra biraz da denemediğim modellere geçmek istiyorum. Ama yapılanlar da evde birikiyor. Evin biraz boşalmaya ihtiyacı var. O nedenle bu süsleri benden alıp evi hafifletmeme yardımcı olabilirsiniz. 

Önümüz yılbaşı. Eğer evinizde ağaç süsleyenlerdenseniz, bu süsler gayet hoş durabilir. Ama sadece ağaçta değil, pencere ya da kapı kollarında, kapı eşiklerindeki kancalarda ya da duvarda da kullanabilirsiniz. Maksat bakınca görebileceğiniz, gördükçe sizi mutlu edecek bir yerde dursunlar.

Aşağıdaki süslerle ilgileniyorsanız, bilgi edinmek, satın almak veya başka siparişler içincincucebobinhizmetleri@gmail.com adresinden benimle bağlantı kurabilirsiniz.

origami sus 01

Lacivert-kırmızı geometrik desenli origami yıldız
Malzeme: Orijinal Japon origami kâğıdı, kurdele
(8 adet modüler parça, geçme tekniği ile birleştirilmiştir. kalıcılığını sağlamak için parçalar birbirine yapıştırıcı ile tutturulmuştur.)

origami sus 02

Mavi renkli, oktahedron modüler süs
Malzeme: Orijinal Japon origami kâğıdı, boncuk, püskül, misina
(12 adet modüler parça, geçme tekniği ile birleştirilmiştir. Kalıcılığını sağlamak için iki uçta yapıştırıcı kullanılmıştır.)

origami sus 03

Pembe renkli, oktahedron modüler süs 

Malzeme: Orijinal Japon origami kâğıdı, boncuk, püskül, misina
(12 adet modüler parça, geçme tekniği ile birleştirilmiştir. Kalıcılığını sağlamak için iki uçta yapıştırıcı kullanılmıştır.)

origami sus 04

Yeşil-kırmızı origami omega yıldız
Malzeme: Orijinal Japon origami kâğıdı, boncuk, misina

(6 adet modüler parça, geçme tekniği ile birleştirilmiştir.)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *