Mutluluk başucu lambasıyla yatakta kitap okuyabilmekmiş.

İnadına mutlu olmaya devam ediyorum. Üstelik çok güzel bahanelerim de var.

    • Önceki hafta kar yağdı. Birkaç saat sürdü; ama yetti. İzlemesi ayrı, koklaması ayrı güzeldi. Guçi’nin mutluluğu ise en güzeliydi.

Eneeeemmm! Tutuyo mu ne?! ❄️⛄️❄️

Cincuce (@cincuce) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

Kar temizleme aracı oldu şimdi de.

Cincuce (@cincuce) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

    • 2016 yılını Guçicim için öpücük yılı ilan ediyorum. Eskiden “Öpücük ver,” deyince yanağını dayardı. 2016 yılında nasıl olduysa o minicik dudaklarını büzüp yanaklarımıza kondurmaya ve bunu yaparken “muh!” diye dünyanın en güzel sesini çıkarmaya başladı. Bir de ille iki yanağımızdan öpüyor. Gidip kardeşini falan öpüyor, bir yandan da “Lokum” diye seviyor kardeşini. Ayyyyh!!!
    • Evlilik hayatımızda ilk defa salon için mobilya aldık. Evet, evimizin ilk yeni mobilyaları sayılabilir. Çünkü bizim eşyalarımızın hepsi ya eski eşyalarımız ya da ablamdan kalan ikinci el eşyalar. Şimdi ilk kez kendimiz için bir şey aldım. Salonda epey faaliyet olacak önümüzdeki aylarda. Hedef yeşilli meşilli, doğa kokan bir mekan yaratabilmek.
    • Esra bana gözlerimi yaşartacak sürprizler yollamış geçen hafta. Özellikle “Yıldız Kız”ın mutluluk vagonundaki gibi çakıl taşları çok etkiledi beni. Şimdi kendi mutluluk vagonumu bulmam gerekiyor. Bu vagonun ve taşların ne olduğunu öğrenmek içinse “Yıldız Kız”ı, okumuş olmak gerekiyor tabii. 

Dünden beri bakıp duruyorum. Sanırım aldığım en fantastik kartpostal. Teşekkür ederim Esra!

Cincuce (@cincuce) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

  • Micinik’in 8 aylık olduğu akşam çocukların odasını birleştirdik. Üstelik ilk gece olaysız geçti. Öyle böyle alışacaklar. Canım Guçim ne güzel kabullendi kardeşinin gelişini. benim odam burası deyip rezalet çıkarmak yerine, kardeşiyle aynı yerde uyuduğu için mutlu oldu. Canım benim. Ama asıl güzellik bizim o gece aylar sonra ilk kez başucu lambalarımızı yakarak rahat rahat kitap okuyabilmemiz oldu.
  • Birkaç gün sonra Guçi’nin yaş günü. Aylardır bugünü bekliyor / bekliyoruz. Kumbarasında biriktirdikleriyle hayalindeki oyuncağı almaya gidecek. Üç yaş milatmış. Son zamanlardaki gelişimini, değişimini gördükçe çok net olarak görüyoruz bunu. Hepsini ayrı ayrı yazmalı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *