Yüksek dozda Mary Poppins!

Hani benim minik sürpriz paketlerim vardı ya! İşte onlar benim umduğumdan çok daha hızlı bir biçimde ABD’ye uçtu. Ablama esaslı bir sürpriz yapmaya niyetlenmiştim. Ama ne zaman? Taaa 2014’ün yılbaşında!

O sıralar onunla yılbaşında birbirimize el yapımı sürpriz bir şeyler yollayalım diye sözleşmiştik. Ama ben gebeştim ve projemi gerçekleştirecek enerjim yoktu. Sürpriz işi yattı. Ama aklımın derinlerinde kıvrım kıvrım kıvranmaya devam etti. Sonunda “tamam artık yapabilirim!” dediğimde tekrar işe koyuldum.

Planım üzerinde Mary Poppins silueti olan bir bez torba yapmaktı. Kumaş boyasıyla silueti boyadım. Sonra çantaya bir astar da diktim kırmızı kırmızı, ortaya böyle bir şey çıktı:

Mary Poppins_canta 01 Mary Poppins_canta 02 Mary Poppins_canta 03Peki minik paketler neyin nesi? Onlar sürpriz içinde sürprizdi. Paketleri bu çantanın içine sakladım. Paketlerin içinden çıkanlarsa şunlardı:

Mary Poppins_kitap 03

Mary Poppins ablam ve benim için çok ama çok özeldir. Bu minicik kitapları işte bu özel bağımızı düşünerek, sevgiyle yaptım. Minnoşlar benim masamda yaratıldılar; şimdi ablamın çalışma masasında duruyorlar. Ablam ara sıra onları eline alıp okşuyor. Onu bunu yaparken hayal etmek çok hoşuma gidiyor.

Mary Poppins_kitap 02Mary Poppins_kitap 01Sırada kendim için de bunların aynılarından yapma işi var. Ondan sonra başka fikirlere de sıra gelecek. Ama yavaş yavaş…

Sizin hoşunuza gitti mi bu ufaklıklar? Yapsam alır mısınız? Yanıtınız evetse bekleyin anacım, bobin hizmetlerimiz devam edecek.

One thought on “Yüksek dozda Mary Poppins!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *