New York’ta dedikodu zamanı!

Dedikodulu New York 1Bir iki ay önce bir e-posta aldım. Ortak bir tanıdığımız sayesinde bana ulaşan Ayşe Hanım, kızına okul bitirme hediyesi olarak için sürpriz bir şeyler yapmak istediğini yazmıştı. Tam da o sırada İstanbul’a gitsek mi gitmesek mi telaşı içindeydik. Kendisini İstanbul dönüşü yazıp ayrıntılı bilgi isteyeceğimiz yazdım.

Nisan ayında Ayşe Hanım’la yazışmaya başladık. Kızı Eda bu yıl New York’a giderek sinema okuyacaktı. Benden onun için bir resim ve bir minyatür kitap yapmamı rica etti. Sonra Mayıs ayında doğum günlerini kutlayacağı diğer çocukları Ali ve Nil için de bir şeyler istedi. Ama bu ayrı bir yazı konusu. (Fotoğrafları yüklemek iki bebe arası biraz uzun sürüyor da 🙂

Eda için ne yapabilirdim? Sağolsun Ayşe Hanım ben soru sordukça ayrıntılı yanıtlamaktan çekinmedi ve bana Eda ile ilgili bir sürü veri sağladı. İçlerinden birkaçını seçtim:

  • New York temasını mutlaka kullanmalıydım.

  • NYU’ya bağlı TISCH sanat okuluna gidecekti. Bunu kullanabilirdim.

  • Elbette sinema temasını mutlaka kullansam iyi olurdu.

Bitireceğime, mıncık mıncık oynuyorum. 🚕🏢🏫

Cincuce (@cincuce) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

Fikri bulmak kolay olmuştu da yapıp bitirmesi biraz uzun sürdü. Hiç hesapta olmayan kazalarla bir hafta rötarlı teslim edebildim. 

Son düzlükteyim demeyi çok isterdim 😓ama bitmiyor da bitmiyor. (Neresi olduğunu tahmin eden var mı?)

Cincuce (@cincuce) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()


Resmi (ya da aslında diorama demeliyim sanırım) daha önce yaptığım çerçeveli Dedikodulu Evler’den farklı olarak bir New York manzarası olarak kurguladım. Üst üste istifli bir sürü gökdelenin gerisine Central Park’ın yeşilliğini koydum.

New York denince aklıma hemen Chrysler Binası gelir. Tabii Empire State Binası da çok semboliktir. İkisi de resimde yerini aldı. Eee madem Eda New York’a sinema okumaya gidiyordu, o halde Empire State Building’in tepesine King Kong’u kondurmasam olmazdı!

Ön plana Brooklyn evlerini anımsatan binalar koydum. Aralarına da TISCH binasını bayrağıyla birlikte sembolik olarak yerleştirdim.

Dedikodulu New York 5

Dedikodulu New York 2

Dedikodulu New York 3Dedikodulu New York 4

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *