Renklerin Dansı

Renklerin dansi 2Geçtiğimiz iki haftalık iş maratonumun son ürünüyle karşınızdayım. (Siparişi zamanında yetiştirmekten daha zor olan bir şey varsa o da yaptığım işleri fotoğraflayıp, belgeleyip arşivlemek, bir de bunları bloga koyabilmekmiş! Vay arkadaş!)

“Renklerin Dansı” olarak adlandırdığım minyatür akordeon kitabı Ali için yaptım. Ayşe Hanım, tıpkı Eda için olduğu gibi oğlunun da ilgi alanlarını bana sayarak işimi oldukça kolaylaştırmıştı:

  • Renklerle oynamak
  • Futbol
  • Bilgisayar oyunları

Futbolu Ali Sokak’ta kısmen kullansam da minyatür kitap için ne yapacağıma bir türlü karar veremedim. Ali’nin zihninde gezinmek istedim ve aklım dönüp dolaşıp hep renklere gitti. 

Sonunda Ali’nin zihnini dolduran renkleri resimlemeye karar verdim. Renkleri resimlemek nasıl olur? Yapması çok keyifliydi. Zaten suluboyanın akıp da birbirine karışma anına bayılırım. Mürekkep kullanınca bu etki daha da güzel oluyor. Yoga yaparken öğretmenimizin her çakra için bir renk ve o renge gelen duyguları söylediği günler aklıma gelince Ali’nin zihnindeki renklere birer olumlama ifadesi ekledim. Ortaya gökkuşağı gibi bir iş çıktı.

Renklerin dansi 3Renklerin dansi 4Renklerin dansi 5

Renklerin dansi 1“Renklerin Dansı”
Türü: Minyatür, akordeon kitap
Ölçüleri: 7×5 cm (Açıkken içinde yaklaşık 50 cm uzunluğunda friz resim var.)
Malzemeler: Krapon kâğıdı, desenli kâğıt (120 gr), suluboya kâğıdı (300 gr), suluboya, çini mürekkebi, kurdele, tutkal, cila.

2 thoughts on “Renklerin Dansı

  1. Oldukça farklı bir çalışma olmuş Banu, olumlamalar çok güzel 🙂 Renklerin dansıyla dans edesim geldi 😛

    • En güzel yanı ne yapacağımı bildiğim halde nasıl sonuçlanacağını bilmemekti Tamamen rastlantısal oluşu, o sırada o suyun nereye, hangi yöne, nasıl kıvrılacağına göre şekillendi. resim kendi kendini yaptı aslında. 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *