Gecenin bir yarısında “sevgili günlük”…

Sevgili Günlük,

Buraya daha sık yazmalıyım. Ki son zamanlarda bunu yapmaya çalışıyorum. Neydi? Bir hareketi 21 gün tekrarlayınca zihin onu alışkanlık olarak mı benimsiyordu? O zaman 21 gün boyunca her gün buraya bir şey yazabilir miyim acaba? Yazmak hoşuma gidiyor. Hakkında yazacağım şeyler o kadar çok ki (aslında hep çoktu da ben hep erteliyor ya da boş veriyordum) sanırım konu sıkıntısı asla çekmem.
Bu satırları güya yatmaya giderken bilgisayarımı kapatayım diye masama oturunca yazmaya başladım. Yatmaya giderken saat on ikiyi geliyordu. Şimdi bire on var. Az sonra yatağa girerim ve ben yastığa başımı iyice yerleştirdiğim anda çocuklardan biri (muhtemelen Micinik) uyanır. Ama bu saate kadar çalışıyorum ya; uyanmıyor sıpa. Halbuki on birde yatsam o saatte uyanırdı. Mekanizma ben yatınca çalışmaya başlıyor. Ya da Yıldıray yatınca. Şu an Yıldıray da çalışıyor. (Yaşasın gece sessizliğinde yapılan çalışmalar). Birazdan o da yatmaya gider. Ben de. Ve Mici hortlar. Kahrolsun Murphy yasaları!

Ay ne diyordum? Asıl yazacağım şeyi unuttum. Hah, evet, daha çok yazmalıyım. Yazdıkça devamı geliyor çünkü. Alışkanlık meselesi.  Gelelim konuya…

Bugün güzel bir şey oldu. insanlık için küçük, benim için büyük bir adım: Dün KOSGEB hibelerinden bahsetmiştim ya. Bugün gittim belediyenin ilgili birimine, form doldurdum! Ağustos ayında bir eğitim açılacakmış. Ay başında haber verecekler. Küçük bir sınav ve bir mülakata girecekmişim. Sonra da 10 günlük bir eğitim olacakmış.

Ayrıca tanıdıklar aracılığıyla tanımadığım birkaç farklı kişiye ulaştım. Bunlardan biriyle konuştuk telefonda. Daha önce bu eğitimi almış. Biraz bilgi verdi. Diğeriyle yarın daha ayrıntılı konuşacağız ama o da sanırım ağustos’ta Urla’da eğitim alacak. İnternette yazılar, forumlarda konuşulanlar, paylaşılan videolar gırla. Her yerden başka bir şey öğreniyorum. hepsi sanırım bu eğitim sürecinde tamamlanacak.

“Bir şeyi kırk kere söylersen olur” felsefesine dört elle sarılmış durumdayım. İnsanlardan olumlu mesajlar alıyorum. herkesin bir biçimde manevi desteğini arkama almış gibi hissediyorum. Bunu böyle hissetmek çok önemli benim için. (Kırk kere söyleme işi Urla’ya gelirken tuttu. Yıllardır diyordum bunu, demekten vazgeçmemiştim ve oldu. Sağ olsun evrene gönderilen mesajlar!)

Mutlu olmak için bir neden daha: Kafayı öyle takmışım ki meğer, geceleri rüyamda alçı kalıp falan alıyorum. Hem de bildiğin problem çözüyorum. Kafamdaki bütün eski bilgileri beyni,m bir biçimde tekrar işlemeye başladı demek ki. Hani derler ya rüyanda yabancı dil konuşuyorsan, o dili tam olarak öğrenmişsin demektir, diye. benim beynim de kalıp işini yeniden çözümlüyor. İşin ilginci atölyedeyken üç parçalı kalıp yapmamıştım hiç; şimdi rüyaya yatıp anlamaya çalışıyorum. Bugün bu konuyla ilgili videoları da izledim. Ders gibi. Offf, çok heyecanlı! Olsa da yapsam!

Seramik ev 1

Guçi’ye hamileyken yaptığım evlerden biri…

Mutlu olma nedenlerimin en güzeli: Guçicim “Atölye açarsan…” diye başlayan cümleler kuruyor. Onunla orada bir şeyler yaptığımızı hayal ediyorum. Atölye açılana kadar biraz daha büyüyecek. Zamanlama harika. Karnımdayken atölyede ne çok vakit geçirdiğini bilmiyor tabii. Ama belki de bir his geçmiş yavruya. Kim bilir…

Daha anlatacak çok şey var. Sadece seramiklerle bozmadım kafayı. Bir yandan yazıyorum, yazıyorum, yazıyorum. Aynı anda yürüyen birkaç proje var. 2016 sonuna doğru güzel bir şeyler çıkacak ortaya. 2017’de devamı var. Ne olduklarını bir ara çıtlatırım.

Neyse şimdilik bitireyim. Ne de olsa yatma saatini geçirdim ve sırf az sonra yatacağım için uyanmayı bekleyen bücürler var bu evde.

3 thoughts on “Gecenin bir yarısında “sevgili günlük”…

  1. Merak, heyecan diz boyu 🙂 Yazmak bence de güzel ve keyifli.
    Bir de sevdiğin insanların mutlu haberlerini okumak, bazen de dertlerine ortak olmak bence blogun güzel işlevlerinden biri 🙂

  2. Merhaba, Belki işinize yarar 27 Temmuz’da Saat; 15.30 da Alsancak Türkan Saylan Kültür Merkezi 3.Katta bir toplantı var. Kadın İşletmelerine Finansman ve Danışmanlık Desteği Programı Tanıtım Toplantısı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *