Çıldırtacak kadar güzel

Benim gibi kâğıtları, zımbaları, boyaları, ataçları, çıkartmaları, bantları, makasları, kurdeleleri, boncukları, fırfırları, kumaşları, bobinleri, artıkları, kırpıkları seven her zanaatkârın hayali herhalde böyle bir şeydir:


Bu dolabı bana versinler; otururum başına, daha da sesim çıkmaz. İnsan bütün bu düzenleme karşısında çıldırmaz mı? Bunu bir kere doldurdun muydu, bir daha Kemeraltı’na, Tahtakale’ye, en sevdiğin kırtasiyeye, içinde kaybolduğun tuhafiyeciye gitmene de gerek kalmaz. Zanaatkârın cenneti burası olsa gerek.
The Original Scrap Box denilen markanın “The Workbox 2.0” denen ve 1495 dolarcık ederindeki bu dolap, web sitesinde “hobi malzemesi dolaplarının kraliçesi” olarak nitelendirilmiş. Site başka depolama ürünleri de satıyor.

Ben atölyemin içini nasıl döşeyeceğim diye debelenip duracağıma bundan alıp koyayım bir köşeye. Yetmez mi?

İnsan gece gündüz burada olmak istemez mi?
 Bu da “The Minibox”mış. Büyüğünü alamıyorsan, minisi de olur yani.
Açılınca şöyle oluyor:
Nispet yapıp çatlatırcasına, masa versiyonunu da yapmışlar:
Son olarak, masa deyince gizli bölmeli şu antika masayı hatırlamadan edemedim.

2 thoughts on “Çıldırtacak kadar güzel

  1. Dolaplara bayıldım, içim gitti… Benim malzemelerin en büyük boyuna bile sığacağı şüpheli, yine de keşke böyle bir dolabım olabilseydi. Kâğıt ruloları, tabaka olanlar sığmasa bile kurdele, ip, kumaş, boncuk, boya gibileri yerleştirirdim :))))) Benim için hayali bile güzeldi sevgili Banu.
    Bu dolap tam da senin şirin atölyene göre, umarım olur. Aynısı olmasa da benzer bir köşe oluşturulabilir. Atölyenin dış sıvası da bittiğine göre yolun yarısı geçilmiş sanki 🙂 Bu yaz o güzelim atölyede merakla beklediğim harika çalışmalar yapılacak.
    Unutmadan o antika masaya yazıyı ilk okuduğumda hayran kalmıştım, her yerinden bir gizli bölüme çıkıveriyordu. Ne muhteşem mekanizma, ne muhteşem işçilik…

    • Beni tam olarak anlayacak kişi sizsiniz 🙂 Bence de hayali bile güzel. Atölyede sona yaklaşıyorum. Umarım bir gün ziyarete edebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *