BEN KİMİM?

Adım Banu.

Beni Bir Dolap Kitap‘tan tanıyor olabilirsiniz. Hayatımı biricik sevgilim Yıldıray, caniçi oğullarımız Tayga (Guçi) ve Orman (Mici) ile paylaşıyorum.

Ben iflah olmaz bir çocuk kitapları severim. Sadece okumayı değil, yazmayı da seviyorum. Şimdilik iki kitaba imza attım:  “Kediler Hep Dört Ayak Üstüne mi Düşer?” ve “Ağaçlar Bizi Nasıl Mutlu Eder?”. Kitapların başkahramanları, Bizim Dolap’ın da maskotu olan Moli ile Olaf benim çocuklarım gibi oldular. Bugüne kadar pek çok Moli&Olaf resmi çizdim. Bunların bir kısmını Bir Dolap Kitap’ta, bir kısmını burada görebilirsiniz. Onların yakın dostu Kedimiyo‘ya da ara ara buralarda rastlayabilirsiniz.

Keşke sadece bunlarla kalsaydı… Yapmayı sevdiğim daha o kadar çok şey var ki bazen içlerinde kayboluyorum. “Cincüce Bobin Hizmetleri”ni kurmadan önce şöyle yazmıştım:

Bundan sonra gerçekten tam olarak beni, Banu’yu anlatan bir site kurmak istiyorum. Hayatımı sürdürmek için yapmak istediklerim var. Elimle ürettiğim ya da üretmeyi istediğim işler var. Bunları insanlarla paylaşabileceğim bir platforma ihtiyacım var. Ama aynı anda bin tarakta bezim olsun istemiyorum. Yakında hepsini bir çatı altında toplayacağım; içinde her şeyden biraz olacak. Hayata dair küçük tatlar da, sorgulayışlar da, yaşamımı sadeleştirme yolculuğunda yaşadıklarım da, ürettiğim işler de… Hepsi, hepsi…

Evet, burada bana ait her şey var: Neler mi mesela?  Dedikodulu Evler ve bolca baykuş çizmeyi seviyorum. El yapımı minyatür kitaplar yapıyorum. Origami yapıyorım. Seramik yapıyorum. Dikiş dikmeye çalışıyor, Bobin Canavarları‘nın sayısını arttırmaya çalışıyorum. Yaptıklarıma Bobin Hizmetleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

Özetle, hayattan beklentim sevdiğim işleri yapmak, ekmeğimi eğlenerek kazanmak ve hayatla bol bol dalga geçebilmek… Hayallerimin bir kısmını gerçekleştirdim. Bundan sonraki hayalim ise kâğıttan, topraktan ve kumaştan tasarımlarım üzerinde çalışabileceğim küçük bir atölye kurmak ve ekmeğimi bu şekilde kazanmak. Umarım bir gün başarırım.

İletişim: cincucebobinhizmetleri@gmail.com

26 thoughts on “BEN KİMİM?

 1. çok güzel bir karar almışsın banucum. tebrik ederim ve başarılar dilerim bütün kalbimle. yolun açık olsun.

  • Zehra Hanım, çok teşekkür ederim. Benzer bir iş yaptığınız için, nasıl hissettiğimi siz çok iyi anlıyorsunuzdur. Bir ara arayıp, Göztepe’deki atölyeye uğramak istiyorum, siz de uygun olursanız tabii. Sevgilerimle.

 2. Niye bugüne kadar yorum yapmamışım ki. cincüce bobin hizmetleri ismiyle bile insanın yüzünü güldürüyor 🙂 bloglarınıza bayılıyorum, süpersiniz 🙂

  • Merhaba Latife, gülümsettiysem ne güzel. Ben de buna gülümserim işte! Daha sık beklerim.

 3. he he he burada da buldum sevimli şey seni….burada Yıldıray yok galiba kız kıza sohbet var

 4. Merhaba blogcuannedeki yazınızdan sonra keşfettim bloglarınızı çok hoşmuş hepside bende varım artık :)))

 5. Selam Banu:) Seni ve Yıldırıray’ı bidolapkitaptan takip ediyorum. twitterdan bir de bu adres gelince cincücebobinhizmetlerini gördüm. insanın severek dilediğini yapabilmesi ne kadar güzel..inanın size imreniyorum:) cincücenin de takipçisi olacağım:)

 6. Burayı ilk defa bugün gördüm. Mükemmel olmuş. Çok yaratıcısınız. Kıymetli bir blog olmuş.

 7. Merhaba blogda dolaşmak ve yazılarınızı okumak çok keyifli doğrusu.. Sabahıma renk kattınız.

 8. Ne kadar keyifli uğraşlar. Bir dolap kitaba bayılıyorum zaten ve ara ara sizi buradan da takip ediyorum. Bugün selam vermek istedim. Belki de bir sürü kötü şey olurken, yapılan böyle iyi güzel şeyler üzerine konuşup bunları çoğaltma isteğinden olsa gerek… Hep çoğalın, birikin ve içinizdeki iyilik, neşe taşıp bulaşsın herkese. Sevgiler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *